Atjaunots 05.12.19, pievienots XIAOMI Mi Smart Band 3 & 4

Lai atrastu labāko fitnesa pulksteni, šovasar, neskatoties uz labo laiku, joprojām turpinājām apmeklēt MyFitness sporta klubu, tāpat, tiem no mums, kuriem patīk skriet un piedalīties maratonos, un stirnu bukos aktīvi to arī darīja. Uz Andrejostu no Pārdaugavas devāmies ar riteni, bet atpakaļceļā piestājām uz individuālu treniņu Ķīpsalā, ko piedāvā latviešu izstrādāta programma Monacofit. Citu dienu izmēģinājām priekš mums jaunatklāto Olaines peldbaseinu, ko parasti nemēdzam darīt, bet šī bija laba iespēja un reizē arī iemesls, kurš tad ir labākais viedpulkstenis sportam zem 200 EUR

Galu galā, devāmies ar (viedpulksteni) gultā, lai pārbaudītu cik labi tas spēj noteikt miega kvalitāti, “paspēlējamies” arī ar ražotāja piedāvāto fitnesa lietotni un tajā iebūvētajām izstrādātajām aplikācijām.

Atbildēt viennozīmīgi un noskaidrot, kurš ir labākais fitnesa pulkstenis, cenā līdz 200 EUR nebūt nav vienkāršs uzdevums!

Mūsu izvēle un labākais viedpulkstenis

Fitbit Versa

Fitbit Versa

Tas veic dažnedažādākos mērījumus, tam ir labas kvalitātes un krāsains ekrāns, ar to var veikt bezkontakta norēķinus tirdzniecības vietās un tas vienlīdz labi piestāv kā sievietēm, tā vīriešiem.

*Raksta publicēšanas brīdī

Starp visiem viedpulksteņiem, kurus testējām, Fitbit Versa bija visvienkāršākais lietošanā, tas visprecīzāk spēja noteikt sirdsdarbību un soļus, atspoguļot miega ciklus un ar to bija ļoti ērti veikt maksājumus veikalos**. Tā ekrāns ir ļoti atsaucīgs un tā krāsu gamma ir acij tīkama. Ir pieejamas un uzstādāmas papildus lietotnes: modinātājs, ziņas, laika prognoze, dažādi sākuma ekrāna dizaini, joga, pasaules pulkstenis, Google Maps, flashlight u.c.

Baterija bez uzlādes spēj darboties līdz pat 4 dienām, kas ir ļoti labs rādītājs šajā cenas un kvalitātes kategorijā, kā arī tā uzlāde neprasa ilgu laiku un principā nerada liekas galvas sāpes.

Viedpulkstenis ir ūdensizturīgs un to var savienot ar jebkuru smartphone tipa telefonu un lasīt tādā veidā paziņojumus (notifications) pulkstenī, atbildēt uz zvaniem un pat uzņemt foto attēlus ar telefonu!

Papildus mums šķita ļoti veiksmīgi izveidota motivāciju sistēma, jeb t.s. balvas (badges/achievements). Tās ir dažādas lietotnes, kuras palīdz ar motivāciju, kā arī ļauj sacensties ar draugiem vai citiem tikpat aktīviem cilvēkiem.

 • Baterija: līdz 4 dienām;
 • Miega mērīšana (tracking): Ir;
 • Ūdensizturīgs: Jā;
 • Sirds ritma mērīšana: (tracking): Ir;
 • GPS: Ir, kad savieno ar telefonu;
 • Maksāšana veikalos (NFC): Ir (Versa un Special edition versijās).

Pieminēšanas vērts

Pavisam vienkārši: tik pat labs kā Fitbit Versa, bet ar melnbaltu ekrānu.

Fitbit Charge 3

Fitbit Charge 3

Tas automātiski un precīzi spēj ierakstīt dažāda veida aktivitātes. Tam ir atsaucīgs un viegli lietojams skārienjutīgs ekrāns un Fitbit lietotne ir joprojām ļoti ērta.

*Raksta publicēšanas brīdī

To ir ļoti vienkārši un saprotami lietot, tas mēra tik pat precīzi kā Fitbit Versa un tā baterija tur līdz pat 7 dienām. Ja vēlies, principā, Fitbit Versa, bet par zemāku cenu un krāsains ekrāns nav prioritāte, tad Fitbit Charge 3 ir izcila cenas – kvalitātes attiecība.

 • Baterija: līdz 7 dienām;
 • Miega mērīšana (tracking): Ir;
 • Ūdensizturīgs: Jā;
 • Sirds ritma mērīšana: (tracking): Ir;
 • GPS: Ir, kad savieno ar telefonu;
 • Maksāšana veikalos (NFC): Ir (Special edition versijā).

Apsverama izvēle

Ja Tu esi īpaši aktīva dzīvesveida piekritējs, vēlies padziļināti sekot līdzi saviem treniņu rezultātiem un Tev ir svarīgi, lai pulkstenī ir iebūvēts GPS, tad Garmin vívoactive® 3 ir pareizā izvēle.

Garmin vívoactive® 3

Garmin vívoactive® 3

Ņemot vērā tā praktiski neierobežotos treniņu ierakstīšanas režīmus, iebūvēto GPS un ļoti precīzos mērījumus, tas patiešām ir ļoti labs, tieši, fitnesa pulkstenis.

*Raksta publicēšanas brīdī

Papildus 20 iestrādātiem sporta režīmiem (salīdzinājumam – Fitbit Versa ir 7 režīmi) tajā var iestādīt arī papildu savus sporta režīmus.

Tāpat kā ar Fitbit Versa, arī ar šo viedo pulksteni var veikt norēķinus veikalos, kas ir patiesi ērti, ja nevēlies vakara skrējienam ņemt līdzi neko lieku, bet no ūdens pudeles tuvējā veikalā atteikties arī ne. Tomēr jāmin, ka Garmin ekrāna izšķirtspēja varētu būt labāka un kā jau vairumam Garmin produktu, diemžēl, tas ne visai precīzi mēra netiešās aktivitātes. Garmin lietotni salīdzinājumā ar Fitbit lietotni ir lietot daudz sarežģītāk, tā vienkārši nav tik intuitīva.

Garmin vívoactive® 3 ir patiesi labs, ja plāno to izmantot vismaz amatieru līmeņa sportam, bet, ja vēlies vienkārši sekot līdzi savām ikdienas aktivitātēm, kā arī izmantot citas aplikācijas, tad Fitbit Versa ir labāka izvēle.

 • Baterija: līdz 7 dienām;
 • Miega mērīšana: Jā, bet nepiefiksē īso miegu (Powernap);
 • Ūdensizturīgs: Jā;
 • Sirds ritma mērīšana: Jā;
 • GPS: Iebūvēts.

Budžeta izvēle

Ja meklē ko pavisam lētu varam ieteikt XIAOMI Mi Band 4 vai XIAMOI Mi Band 3 par 28 EUR.

XIAOMI Mi Smart Band 4

XIAOMI Mi Smart Band 3 & 4

Entry level, jeb bāzes viedais pulkstenis, kas būtībā nodrošina visas pamatfunkcijas. Neskatoties uz ierīces cenu, tas ir aprīkots ar krāsainu ekrānu (Mi Band 4) un baterijas mūžu līdz pat 20 dienām!

*Raksta publicēšanas brīdī

XIAOMI nebūs tik precīzi vai funkcijām pilni kā Fitbit vai Garmin, bet tie pildīs savas pamata funkcijas: soļu skaitīšana, sirdsdarbības mērītājs, miega analīze un mūsuprāt uz šodienu interesantākā un svarīgākā funkcija viedpulksteņos – paziņojumu saņemšanu caur Whatsapp, Messanger u.c., kā arī, tas signalizēs par ienākošajiem zvaniem!

Kā mēs izvēlējāmies?

Tā kā esam samērā sportiska komanda, tad iesākumā padalījāmies ar pieredzi lietojot savus fitnesa pulksteņus. Papildus tam arī aplūkojām, ko var atrast internetā un kopā nonācām pie 28 fitnesa pulksteņiem uz doto brīdi, kurus bija vērts apskatīt. Apvienojām savas personīgās atsauksmes ar lietotāju atsauksmēm internetā, mēs samazinājām sarakstu līdz 13 pulksteņiem, galvenokārt no lielajiem zīmoliem: Fitbit, Garmin, Jawbone.

Kad nonācām pie šī saraksta, izvirzījām paši sev sekojošus jautājumus:

 • Cik ērti ir to nēsāt un vienkārši ar to “sadzīvot”. Tā kā pārsvarā to ikdienā nēsā uz rokas un citiem patīk sekot līdzi miega kvalitātei, tad noteikti ļoti svarīgi ir, lai pulkstenis nav apgrūtinājums.
 • Cik ērta ir pulksteņa funkciju lietošana. Nevienam nepatīk lietas, ko ir sarežģīti lietot un kas prasa liekas un nevajadzīgas darbības.
 • Vai lietotne ir ērta.
 • Vai tas ir ūdens izturīgs.
 • Cik labi tas spēj izsekot aktivitātēm. Tirgū ir pieejami ļoti daudz fitnesa pulksteņi, kuri sniedz maldinošus rādījumus, kas savukārt sniedz maldinošu priekšstatu par veselību un aktivitāšu apjomu.
 • Kā tas mēra treniņus. Cik tas precīzi spēj sekot līdzi treniņu gaitai un vai var sekot līdzi gan pulsam, gan laikam, gan sadedzinātajam kaloriju skaitam.

Kā mēs testējām?

Lai noskaidrotu, cik precīzi tiek mērīti soļi, nonācām pat tik tālu, ka valkājām pa diviem pulksteņiem vienlaicīgi (vienu uz labās, vienu uz kreisās rokas). Iegūtos datus salīdzinājām ar Omron soļu skaitītāju, kurš ir sevi pierādījis kā uzticamu un precīzu iekārtu.

Tāpat testējām cik labi pulkstenis atpazīst konkrēto treniņu un cik akurāti tas spēj mērīt aktivitāti tajā. Vismaz 15 minūšu skrējienu, braucienu ar riteni, vai vienkāršu pastaigu, kā arī peldi un intervāla treniņu, jo pēc 10 minūšu aktivitātes, tam automātiski ir jāspēj noteikt veiktās aktivitātes – treniņa veidu.

Katras dienas aktivitāte tika pierakstīta un salīdzināta ar iegūtajiem datiem no pulksteņiem. Piemēram skrējiens vai brauciens ar riteni trenažieru zālē tika salīdzināts ar datiem no pulksteņa uzrādītajiem (t.sk. attālums).

Lai pārbaudītu cik precīzs ir GPS, devāmies garākā izbraucienā ārpus Rīgas uz Babītes pusi, kur par mērauklu izmantojām baltos stabiņus šosejas malā, kuri ir novietoti ik pēc 100m, ja var ticēt Latvijas Valsts ceļiem, tad tie patiesi ir ik pēc 100m, ko arī apliecināja izvēlētie viedpulksteņi.

Paralēli sportojot ieguvām arī sajūtu par to, cik pārskatāms ir ekrāns un cik labi “elpo” pulksteņa siksniņa.

Izklaides nolūkos arī testējām cik ērta ir ražotajā izstrādātā lietotne, lejuplādējot visdažādākās aplikācijas un pārbaudot kā tas viss darbojas uz konkrētās ierīces.

Paralēli tam, veiksmīgas sakritības dēļ, šovasar jau vairākas reizes sanāca lidot gan uz Tallinu, gan Viļņu un lejuplādēt pulksteņos augstuma mērītāja lietotnes un salīdzināt pulksteņa rādījumu ar lidmašīnas ekrānā uzrādīto (AirBaltic jaunajās lidmašīnās: Airbus A220-300) – tie sakrīt.

Ko darīt, ja preci nesūta uz Latviju?

Ja Amazon, eBay vai kāds cits Anglijas, Vācijas, Polijas vai Francijas Interneta veikals nesūta preci uz Latviju, nevajag atmest cerību – Latvijas uzņēmums PercEU.lv nodrošina iespēju pasūtīt produktus uz Latviju.

Vairāk par PercEU sniegtajiem pakalpojumiem var uzzināt šeit.

Kā iepirkties Internetā pēc iespējas drošāk?

Mēs iesakām tikai tādus Interneta veikalus, kurus paši esam pārbaudījuši, tomēr pieredze var būt dažāda, tāpēc, lai izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem, iesakām pasargāt savus pirkumus:

 • Iegādājies preci tikai no uzticamiem tirgotājiem;
 • Aplūko vai veikalam ir MasterCard SecureCode vai Verified by VISA atpazīšanas zīmes. Ja nav – nekas traks, bet vēlams būs piesardzīgam;
 • Paypal vairākumu gadījumu nostājas klientu pusē un nepatīkamu starpgadījumu gadījumā, Paypal atgriež naudu pircējam (Tev). Tāpēc, ja maksāsi caur Paypal, tad naudas atgūšana, ja radīsies tāda situācija, būs vienkāršāka.
 • Ir dažādas kartes, kurs nodrošina pirkumu apdrošināšanu kā piemēram: Swedbank kredītkarte, Swedbank Zelta kredītkarte, vai Citadele X Hero karte. Revolut arī piegādā vienreizējo virutālo karti, ko vari izmantot, ja neesi drošs par izvēlēto veikalu.

Atceries, ka iepērkoties Internetā, Tev ir tiesības atgriezt preci 14 dienu laikā. To nosaka Latvijas likums.