Tas ir vēl kas salīdzinoši jauns Latvijā un gandrīz ikvienam no mums kaut reizi ir gribējies ar to paspēlēties. Dronu cenas svārstās no 20 līdz pat teju 3000 EUR, piedāvājums ir liels un īsti nav skaidrs, kurš ir labākais drons, jo īpaši, ja tāpat kā mēs, esi iesācējs aviācijā.

Tā kā neviens nevēlamies tērēt simtiem eiro par kaut ko, par ko neesam īsti pārliecināti, jo īpaši, ja gribam tikai ar to paspēlēties, tad arī mēs centāmies rast atbildi uz to, ko var un vai vajag iegādāties līdz 100 EUR

Labākais drons ar kameru

DJI Tello

Ryze (DJI) Tello

Labākais budžeta klases drons priekš iesācējiem, bet tajā pašā laikā ar salīdzinoši labu kameru un ļoti augstu manevrēt spēju.

*Raksta publicēšanas brīdī

Ryze Tello ir vienlīdz viegli vadāms kā iesācējiem, tā arī neliks vilties tiem, kas jau iepriekš to ir darījuši. Tas spēj noturēt sevi nemainīgi vienā pozā, tā baterijas ilgtspēja ir līdz 13 minūtēm un kamera, kas spēj gan fotografēt, gan uzņemt video (720p). Attēla kvalitāte, diemžēl, varēja būt labāka (1080p), kā arī “return-to-home” funkcijas neesamība liek domāt, ka šis ir vairāk spēļu drons, kā kaut kas cits, tomēr pieminēšanas vērta ir konkrētā modeļa uzbūves kvalitāte un papildus iekļautā Scratch programmēšanas valoda.

Zem 100 EUR būs grūti atrast labāku piedāvājumu, piedevām, DJI un uzņēmuma izstrādātās tehnoloģijas, šobrīd sevi pasaulē piesaka kā kvalitatīvu zīmolu, par ko jau iepriekš pārliecinājāmies ar DJI Osmo Pocket

Tas nav pats ātrākais un manevrēt spējīgākais drons. Ja galvenais ir kritērijs ir ātrums un manevrēt spēja – izvēlies Hubsan X4 H107C

Apsverama izvēle – ātrākais un manevrēt spējīgākais drons savā klasē

Hubsan X4 H107C

Hubsan X4 H107C

Labākais drons sacīkstēm!

*Raksta publicēšanas brīdī

Ja ātrums aizrauj un izcila manevrēt spēja ir kritērijs drona izvēlē, tad Hubsan X4 H107C būs īstā izvēle. Šis drons izrādījās ātrākais starp visiem, mums pieejamajiem. To nav tik viegli vadīt kā DJI Tello, bet nedaudz „piešaujot” roku amats būs rokā.

To ir ļoti viegli salikt (sagatavot lidojumam), tas ir kompakts, tik ļoti, ka to teju vai var ielikt bikšu kabatā un tas piedevām ir relatīvi lēts, ka to saplēšot nebūs jālej asaras. Ja vien pavisam nedaudz, bet lieku reizi, arī tas esot veselīgi.

Atšķirībā no DJI un Snaptain šis drons nevar lepoties ar kameru un tāpēc mēs to neiesakām, ja primāri plāno uzņemt aero attēlus, vai video.

Labākais drons izklaidēm un bērniem

Ja meklē dronu ar ko varēsi izklaidēties ne tikai pats, bet arī mazākie ģimenes locekļi, tad Air Hogs Supernova ir laba izvēle. To var viegli vadīt iekštelpās un nebūs jāgaida, kad Latvijā būs silts un saulains laiks. Tam nav pults, bet gan tas reaģē uz rokas kustībām – mums šķita pietiekami intuitīvi.

Air Hogs Supernova

Air Hogs Supernova

Drošs bērniem, sākot no 8 gadu vecuma, un lieliska dāvana svētkos?!

*Raksta publicēšanas brīdī

Lai saprastu tā darbības principu ir noskaties video:

Mūsuprāt, tas ir lielisks spēļu drons priekš bērniem un jeburš priecātos tādu saņemt dāvanā.

Kā mēs izvēlējāmies

Apskatījām dažādus forumus un izšķirstījām dučiem apskatu no tādiem tehnoloģiju gigantiem kā Mashable, CNET, tāpat ņēmām vērā lietotāju viedokļus no Amazon un eBay vietnēm. Pievērsām uzmanību arī atsauksmēm vietējos Latvijas veikalos.

Balstoties uz iegūto informāciju izvirzījām sekojošus kritērijus:

 • Autonoma iespēja pacelties un nolaisties uz zemes;
 • Nav nepieciešams iegādāties papildus detaļas, lai uzsāktu lidojumu;
 • Baterijas ilgtspēja lidojot vismaz 5 minūtes;
 • Iespēja iegādāties un mainīt baterijas ņemot vērā īso lidošanas ilgumu;
 • Jāspēj izturēt vismaz pāris kritieni, jo vismaz mūsu draugu un paziņu lokā neatradās neviens “pilots”, kurš kaut reizi dronu nebūtu ietriecis zemē;
 • To var vadīt ar pulti nevis telefonu – ierobežoto manevrēšanas iespēju un piedāvāto aplikāciju dēļ;
 • Jāspēj manevrēt pietiekami viegli un intuitīvi.

Pamatojoties uz augstāk minētajiem kritērijiem izvirzījām:

 • Ryze (DJI) Tello
 • Snaptain S5C
 • Hubsan X4 H107C
 • Hubsan H107D
 • Air Hogs Supernova
 • Eachine E013
 • Hubsan H216A
 • Eachine E61
 • Force1 Scoot
 • Propel Star Wars Quadcopter: X Wing

Ko darīt, ja preci nesūta uz Latviju?

Ja Amazon, eBay vai kāds cits Anglijas, Vācijas, Polijas vai Francijas Interneta veikals nesūta preci uz Latviju, nevajag atmest cerību – Latvijas uzņēmums PercEU.lv nodrošina iespēju pasūtīt produktus uz Latviju.

Vairāk par PercEU sniegtajiem pakalpojumiem var uzzināt šeit.

Kā iepirkties Internetā pēc iespējas drošāk?

Mēs iesakām tikai tādus Interneta veikalus, kurus paši esam pārbaudījuši, tomēr pieredze var būt dažāda, tāpēc, lai izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem, iesakām pasargāt savus pirkumus:

 • Iegādājies preci tikai no uzticamiem tirgotājiem;
 • Aplūko vai veikalam ir MasterCard SecureCode vai Verified by VISA atpazīšanas zīmes. Ja nav – nekas traks, bet vēlams būs piesardzīgam;
 • Paypal vairākumu gadījumu nostājas klientu pusē un nepatīkamu starpgadījumu gadījumā, Paypal atgriež naudu pircējam (Tev). Tāpēc, ja maksāsi caur Paypal, tad naudas atgūšana, ja radīsies tāda situācija, būs vienkāršāka.
 • Ir dažādas kartes, kurs nodrošina pirkumu apdrošināšanu kā piemēram: Swedbank kredītkarte, Swedbank Zelta kredītkarte, vai Citadele X Hero karte. Revolut arī piegādā vienreizējo virutālo karti, ko vari izmantot, ja neesi drošs par izvēlēto veikalu.

Atceries, ka iepērkoties Internetā, Tev ir tiesības atgriezt preci 14 dienu laikā. To nosaka Latvijas likums.