Mēs bieži esam saskārušies ar jautājumu – kurš ir labākais antivīruss? Lai palīdzētu tev orientēties starp tik daudzajiem maksas un bezmaksas antivīrusiem, mēs veicām pētījumu, lai noskaidrotu, kurš ir labākais antivīruss.

Ja lieto Windows 10, tad vari neturpināt lasīt rakstu, jo Microsoft sākot ar Windows 10 piedāvā visiem saviem klientiem bezmaksas antivīrusu un drošības sistēmu: Microsoft Windows Defender Security Center.

Tomēr, ja nelieto Windows 10 vai vēlies papildus aizsardzību datoram, tad turpini lasīt.

Labākais maksas antivīruss

Labākais antivīruss

McAfee

Nodrošina ļoti augstu drošības līmeni par pieņemamu cenu. Vien no pasaules populārākajiem un atzītākajiem antivīrusiem.

Šo antivīrusu lieto daudzi gan Latvijas, gan ārvalstu uzņēmumi. Un ne velti – tam ir viens no augstākajiem drošības līmeņiem. Tavi dokumenti tiks uzglabāti kriptētā veidā. Tu vari lūgt McAfee komandai palīdzību attālināti, pieslēgties tavam datoram, ja rodas tāda vajadzība. Dažādos tehnoloģiju blogos arī McAfee atrodas starp Top 3 labākajiem antivīrusiem, kur tas cīnās par pirmo vietu ar Bitdefender, BullGuard un Symantec (Norton).

Tomēr, ja nevēlies maksāt par antivīrusu, tad viennozīmīgi varam ieteikt Avast.

Labākais bezmaksas antivīruss un mūsu izvēle

Labākais antivīruss

Avast

Viens no populārākajiem antivīrusiem gan Latvijā, gan ārpus tās. Piedevām tas pieejams bez maksas.

Avast ir atzīts par vienu no visdrošākajiem antivīrusiem. Tas vairākās kategorijās pat tiek atzīts labāks par vairākiem maksas un bezmaksas antivīrusiem: McAfee, Bitdefender, BullGuard, Symantec, AVG, Adaware u.c.. Neskaitot to, ka tajā ir iebūvēti visdažādākie aizsardzības līmeņi, tas papildus piedāvā arī “Ievainojamības skenēšanu” (Vulnerability Scan). Ar šīs skenēšanas palīdzību preventīvi var atklāt vai datorā ir kāds vīruss vai caurumus, kurš varētu kaitēt ierīcei, datiem. Ja meklē patiešām labu un bezmaksas antivīrusu, tad izvēlies Avast.

Kā mēs izvēlējāmies

Mēs aplūkojām kurus antivīrusus vispasaules tehnoloģiju žurnāli atzīst kā labākos: PC Mag, Antivirusguide.com, Antivirussoftwareguide.com, Techradar, CNET, PC World u.c.

Tā kā pasaulē atzītākos antivīrusu programmu novērtējumus veic Vācijas Neatkarīgais antivīrusu testēšanas institūts „AV-Test”, tad aplūkojām šī institūta iegūtos rezultātus. Rezultāti pieejami šeit.

Vairākus no šiem antivīrusiem arī lejuplādējām savos datoros un apzināti centāmies lejuplādēt kaitīgus failus savs datoros.