Aplūkojām aptuveni teju 30 klaviatūras un 8 no tām arī pašrocīgi testējām, lai nonāktu pie slēdziena, ka lieliska cenas un kvalitātes attiecība ir apvienota Logitech K380 Multi-Device Bluetooth klaviatūrā.

To ir patīkami lietot, tā ir kompakta, daudzpusīga, to ražo uzticams ražotājs un par šādu cenu ir samēra grūti atrast labāku klaviatūru.

Labāka klaviatūra un mūsu izvēle

Logitech K380 Multi-Device Bluetooth

Logitech K380 Multi-Device Bluetooth

Labākā izvēlē vairumā gadījumu: ērta, daudzpusīga un par ļoti pievilcīgu cenu.

*Raksta publicēšanas brīdī

Logitech K380 Multi-Device Bluetooth klaviatūru var savienot ar līdz pat 3 ierīcēm un pārslēgties starp tām tikai ar vienas pogas palīdzību. Vairumam Bluetooth klaviatūru nav šādu funkciju un šī ir viena no funkcijām, kura patiešām atvieglo ikdienu. Piedevām, šo klaviatūru ir ērti lietot un mēs nenovērojām nekādas tehniskas problēmas to izmantojot. Tā arī ir samērā viegla un tas nozīmē, ka to viegli ir paņemt līdzi.

Logitech arī apgalvo, ka iebūvētā baterija kalpos vismaz 2 gadus to aktīvi lietojot 8 stundas dienā.

Ir arī pāris lietas, kuras var nebūt sākotnēji tik ērtas: tai ir apaļas pogas un tas nozīmē, ka sākumā var paiet pāris dienas līdz pierod pie pogu dizaina, kā arī tai trūkst apgaismojuma, kas nozīmē, ja bieži lietojat klaviatūru tumsā, tad tas var sagādāt zināmas problēmas. Bet, protams, visam ir risinājums un internetā, piemēram, Amazon var pasūtīt papildus klaviatūras apgaismojumu. Šeit var aplūkot populārākos no tiem.

Apsverama izvēle

Logitech K780 Multi-Device Wireless

Logitech K780 Multi-Device Wireless

Ja nepieciešama laba klaviatūra ar iebūvētu atsevišķu ciparu ievadi (Number pad), tad vērts pievērst uzmanību tieši šai klaviatūrai.

*Raksta publicēšanas brīdī

Noteikti, ja ikdienā strādā vai darbojies ar daudz skaitļiem, tad Tev nav svešs šis klaviatūras izkārtojums. Tāpat kā K380 šī klaviatūra nāk ar apaļa veida taustiņiem, to var savienot ar vairākām ierīcēm izmantojot Bluetooth vai, ja nevēlies izmantot Bluetooth, tad ir iespēja to savienot arī ar USB vadu.

Tā kā šī klaviatūra ir lielāka par K380, tad tā vairs nebūs tik kompakta un viegli pārnēsājam un tāpat kā K380 arī šai nav pogu apgaismojums, kas nozīmē, ka darboties pilnīgā tumsā ar to varētu būt gana izaicinoši.

Kā mēs izvēlējāmies

Lai arī kādas būtu klaviatūras papildus funkcijas, tai ir jāpilda savas primārās funkcijas – ar to ir jāvar ērti rakstīt. Tieši tāpēc izvirzījām sekojošus kritērijus:

 • Rakstīšanas komforts – pogām ir jābūt pietiekami lielām un ērti lietojamām.
 • Ergonomika – tā nedrīkst rakstīšanu padarīt par nepatīkamu piedzīvojumu.
 • Labs savienojums ar citām ierīcēm – Bluetooth vai bezvada klaviatūrām ir ļoti svarīgi cik ērti to ir savienot ar citām ierīcēm un cik stabils ir signāls (vai nav pārrāvumu).
 • Izmērs – mūsdienu mainīgajā vidē ir svarīgi, cik ērti ir pārnest klaviatūru no vienas vietas uz citu.
 • Materiāli – ir svarīgi apzināties, ka pēc dienas vai pāris nedēļām no klaviatūras nekritīs ārā taustiņi, vai ka tie nenodils.
 • Baterijas mūžs – vairums mūsdienu klaviatūras tiek piedāvātas ar samērā labām baterijām, bet tām tomēr ir savas nianses. Var izmantot iebūvēto bateriju vai ar ārējām, lādējamām, baterijām. Iebūvētā baterija parasti kalpo labi 2-3 gadus. Maināmo bateriju klaviatūru var lietot tik ilgi kamēr vien nebeidzas baterijas vai kamēr pati klaviatūra ir spējīga kalpot, kas parasti ir ilgāk par jau pieminētajiem 2-3 gadi.

Kā mēs testējām

 • Apmeklējam vairāku Latvijas elektronikas veikalus, kur vaicājām speciālistu viedokli.
 • Apskatījām dažāda veida atsauksmes, kuras ir pieejamas Internetā, kā, piemēram, dažas no Interneta vietnēm, kuras aplūkojām: Best productsLife wire, Digital trends, The Techlounge un Amazon.
 • Kopumā pavadījām gandrīz 3 mēnešus testējot izvēlētās klaviatūras.

Ko darīt, ja preci nesūta uz Latviju?

Ja Amazon, eBay vai kāds cits Anglijas, Vācijas, Polijas vai Francijas Interneta veikals nesūta preci uz Latviju, nevajag atmest cerību – Latvijas uzņēmums PercEU.lv nodrošina iespēju pasūtīt produktus uz Latviju.

Vairāk par PercEU sniegtajiem pakalpojumiem var uzzināt šeit.

Kā iepirkties Internetā pēc iespējas drošāk?

Mēs iesakām tikai tādus Interneta veikalus, kurus paši esam pārbaudījuši, tomēr pieredze var būt dažāda, tāpēc, lai izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem, iesakām pasargāt savus pirkumus:

 • Iegādājies preci tikai no uzticamiem tirgotājiem;
 • Aplūko vai veikalam ir MasterCard SecureCode vai Verified by VISA atpazīšanas zīmes. Ja nav – nekas traks, bet vēlams būs piesardzīgam;
 • Paypal vairākumu gadījumu nostājas klientu pusē un nepatīkamu starpgadījumu gadījumā, Paypal atgriež naudu pircējam (Tev). Tāpēc, ja maksāsi caur Paypal, tad naudas atgūšana, ja radīsies tāda situācija, būs vienkāršāka.
 • Ir dažādas kartes, kurs nodrošina pirkumu apdrošināšanu kā piemēram: Swedbank kredītkarte, Swedbank Zelta kredītkarte, vai Citadele X Hero karte. Revolut arī piegādā vienreizējo virutālo karti, ko vari izmantot, ja neesi drošs par izvēlēto veikalu.

Atceries, ka iepērkoties Internetā, Tev ir tiesības atgriezt preci 14 dienu laikā. To nosaka Latvijas likums.