Jaunā paaudze aug tik pat ātri, cik ātri attīstās inženierzinātnes. Ir svarīgi augt līdz ar bērniem un apgūt jaunās tehnoloģijas, lai spētu adekvāti spriest par Interneta vidē notiekošo un sekotu līdz tam, ko ar ierīcēm dara bērni.

Viens no mūsdienu vecāku lielākajiem izaicinājumiem bērna audzināšanā ir ierīču lietošana. Uzraudzības aplikācijas vecākiem ļauj pieaugušajiem noteikt ierobežojumus sava bērna piekļuvei lietotnei un vispārējai tālruņa lietošanai. Kā arī tas palīdz bērniem un pusaudžiem veidot veselīgus tehnikas lietošanas paradumus. Tāpēc šajā rakstā mēs apkopojām, kura ir labākā bērnu uzraudzības aplikācija.

Mūsu izvēle – iOS lietotājiem

Labākā bērnu uzraudzības aplikācija

Apple Screen Time

iOS 12 iebūvētā bezmaksas lietotne Apple Screen Time piedāvā iestatīt ikdienas laika ierobežojumu lietotņu vai ierīču lietošanai, kā arī sniedz vairāk informācijas par ekrānā notiekošo, nekā to nodrošina trešo pušu lietotnes.

Pēc vairāk kā nedēļu ilgas testēšanas, bija skaidrs, ka Apple Screen Time ir labākā aplikācija ģimenēm, kas lieto Apple produktus. Operētājsistēmā iebūvētā uzraudzības aplikācija bija viens no jaunumiem, ko Apple ieviesa izlaižot 12 iOS. Tā ļauj iestatīt ikdienas laika ierobežojumu lietotņu vai ierīču lietošanai, kā arī sniedz vairāk informācijas par ekrānā notiekošo, nekā to nodrošina trešo pušu lietotnes.

Šī bezmaksas lietotne ļauj vecākiem attālināti veikt darbības ar savu bērnu iPhone vai iPad, kā arī pastāv iespēja izveidot patērētā laika ierobežojums atsevišķām aplikācijām, aplikāciju kategorijām vai pašam telefonam. Iespējams arī iestatīt gulētiešanas laiku, kas automātiski liegs piekļuvi telefonam nakts stundās. Sākotnējā aplikācijas iestatīšana var likties nedaudz sarežģīta, bet ar pārliecību jāsaka, ka neviena cita trešās puses aplikācija nesniedz tik daudz noderīgu funkciju kā šī.

Mūsu izvēle – Android lietotājiem

Labākā bērnu uzraudzības aplikācija

Google Family Link

Bezmaksas lietotne, kas ļauj vecākiem ierobežot ikdienas telefona lietojumu, taču nesniedz tik daudz funkciju kā Apple Screen Time

Ja ģimenē lietojat Android telefonus, iesakām izvēlēties Google Family Link. Šī bezmaksas lietotne ļauj vecākiem ierobežot ikdienas telefona lietojumu, iestatīt laiku, kurā bērna telefons atslēdzas un ar vienu pieskārienu padarīt telefonu vai citu ierīci slēgtu lietošanai.

To var lejupielādēt gan Android, gan iOS lietotāji

Taču šo lietotni var lietot tikai līdz bērna 13 gadu vecumam (bērnu vecums jānorāda reģistrējot bērna Google kontu). Kad bērni sasniedz šo vecumu, viņi var sākt lietot savu Google kontu kā pieaugušie. Kaut gan aplikācijā iespējams bloķēt konkrētas programmas, tā nesniedz iespēju uzlikt laika limitu atsevišķām aplikācijām, kā to iespējams iestatīt Apple Screen Time lietotājiem. Tomēr tā ir bez maksas un iesakām to lietot Android lietotājiem.

Apsverama izvēle – Android lietotājiem

Labākā bērnu uzraudzības aplikācija

Qustodio

Šīs aplikācija Premium versija nodrošina visdetalizētāko pieeju bērna ierīcei starp testos pārbaudītajām lietotnēm. To var lietot arī bērniem virs 13. gadu vecuma.

Ja Tavs jaunietis izrāda neveselīgus ierīču lietošanas ieradumus, nav jāmaina visas ierīces ģimenē Apple, lai uzraudzītu ko viņš dara Internetā.

Android lietotājiem, kuru bērni pārsnieguši 13 gadu vecumu, iesakām lietot aplikāciju Qustodio, kuras Premium versija nodrošina visdetalizētāko pieeju bērna ierīcei no testos pārbaudītajām aplikācijām. Tā ļauj izveidot laika limitus, kā arī vairākus ierīces atslēgšanās grafikus un bloķēt zvanus.

Tāpat kā Google Family, šī lietotne ļauj nobloķēt bērna telefonu ar vienu pirksta pieskārienu. Tomēr tā pārspēj Google lietotni, piedāvājot noteikt laika limitus atsevišķām aplikācijām, bloķēt telefonu vairākus laika periodus dienā, kā piemēram nakts un vakariņu laikos.

Kā mēs izvēlējāmies

Salīdzinot dažādas ierīču kontroles aplikācijas, vispirms bija nepieciešams izdalīt kritērijus, pēc kurām tās salīdzināt savā starpā. Izpētes un ekspertu viedokļu uzklausīšanas rezultātā tika noteikti galvenie kritēriji, kuriem jāizpildās, lai kādu no aplikācijām sauktu par derīgu izvēli vecākiem. Lai izvēlētos īsto, tika izvērtēts, cik ērti ar to ir pārvaldīt bērna darbību ierīcē. Labākās aplikācijas ļauj vecākiem mainīt iestatījumus, saņemt paziņojumus un aplūkot, ko bērns dara savā telefonā, attālināti izmantojot lietotājam ērtu mobilo aplikāciju.

Otrs kritērijs, ko ņemt vērā, vai aplikācija piedāvā iespēju uzstādīt laika ierobežojums atsevišķām aplikācijām, aplikāciju kategorijām un kopējai ierīces lietojumam. Tāpat no lietotnēm sagaidījām iespēju ātri jaunajai paaudzei liegt vai sniegt pieeju ierīces lietotnēm, taču vairums no tām piedāvā tikai daļu no šīm funkcijām.

Treškārt, tika pētīta iespēja automātiski bloķēt pieeju telefona lietošanai – piemēram, iestatīt gulētiešanas laika periodu, kurā piekļuve telefona saturam ir liegta. Par mazāk svarīgiem atskaites punktiem kļuva lietotņu spēja bloķēt vecāku izvēlētu Interneta saturu bērna telefonā vai planšetdatorā, ierīces atrašanās vietas noteikšana, datu saglabāšana un analīze.

Ņemot vērā visus šos kritērijus, par labāko izvēli nācās domāt kategorijās – skaidri izkristalizējās, ka Android un iOS lietotājiem der dažādas aplikācijas, un kādas lietotnes der konkrētas operētājsistēmas lietotājiem.

Tehnoloģiju attīstības laikmetā ikviens vecāks saskaras ar uzdevumu iemācīt sava atvasei izstrādāt veselīgus ierīču lietojuma paradumus. Absolūti pareiza veida, kā to izdarīt, nav, tāpēc nereti vecāki nav droši par to, ko bērns dara internetā vai ar savām viedajām ierīcēm. Viens veids, kā to risināt, ir šo ierīču monitoringa aplikācijas, ko uzstāda gan bērna, gan vecāku telefonā, un kas ļaus kontrolēt lielu daļu no bērna dzīves un viņa aktivitātes Internetā.

Lēmums par to, vai izmantot šos audzināšanas palīgspēkus, jāpieņem bērna vecākiem. Cerams, ka šis raksts palīdzēs izdarīt šo izvēli un rast atbild uz jautājumiem par to, kas ir labākās telefonu monitoringa aplikācijas no tirgū pieejamajām un kādas iespējas tā sniedz vecākiem.