Pirms neilga laika sākām renovēt māju un saskāros ar tēmu: kādu krāsu izvēlēties sienām un griestiem? Ir tik daudz variācijas, zīmoli un veidi. Lai saprastu, ko labāk pirkt vai nepirkt, konsultējos ar būvnieku, kuram šajā jomā ir vairāk nekā 20 gadu pieredze. Ieguvu labus padomus un ieteikumus, kā arī ceru, ka tie noderēs tev.

Šajā rakstā mēs mazāk runāsim par toņiem vai to nozīmi, bet gan par soļiem, idejām vai svarīgām lietām, ko ņemt vērā.

Kādu toni izvēlēties un kur iegūt idejas?

Izvēlies toņus, kuri tev patīk ne tikai šodien, bet patiks arī pēc vairākiem gadiem. Pielāgo toņus mēbelēm vai otrādi. Mēs ar sievu ļoti labas idejas ieguvām gan apciemojot draugu dzīvesvietas, gan Pinterest, gan Ikea. Kad sāc meklēt un domāt par istabas interjeru, tad pat sēžot kafejnīcā vari vērot, kā tiek kombinēti toņi. Īsāk sakot, piemēri ir visapkārt un ir tikai jāskatās un jāmeklē ar atvērtām acīm.

Kādu krāsu pirkt?

Pēc konsultācijas ar būvnieku nonācām pie secinājuma, ka ir jāpērk vai nu Flügger, vai Ceresit zīmolu krāsas. Tās ir augstākas kvalitātes, neizbalē un tās ir viegli tīrīt. Griestiem izvēlējāmies S2 veidu, bet sienām S7. S7 nozīmē to, ka sienu varēs bez problēmām mazgāt un tīrīt. Atklāti sakot nezinām, ko tieši nozīmē cipari S2, S6, S4 utt., bet sapratām, ka svarīgi ir prasīt tieši šos ciparus.

Kur pirkt krāsu?

Būvnieks ieteica krāsas iegādāties Profcentrā. Cik skatījāmies, tad citur nepiedāvā Flügger firmas krāsas. No sākuma gribējām braukt uz Depo iegādāties krāsas, bet mums stingri ieteica to nedarīt, ja gribam kvalitatīvu krāsu. Šī noteikti nav uzņēmuma nomelnošana, bet gan būvnieka komentārs un ieteikums. Varbūt Depo ir Ceresit vai Flügger, bet pa tiešo braucām uz Profcentrs.

Kā izvēlētias tonis izskatīsies dzīvē?

Profcentrs izskatījām katalogus un paraugus. Izvēlējāmies top 3 toņus, kas mums patīk. Palūdzām, lai uzjauc mums paraudziņus. Aizbraucām mājās un uz kartona plāksnes 2 kārtās ar rullīti (ne ar otiņu) uzklājām krāsu. Kad nožuva, tad dažādās gaismās skatījāmies, kā krāsa izskatās. Šādi 3 paraudziņi izmaksāja ap 25 EUR. Domāju, ka tas ir tā vērts, ja negribi nošaut garām ar toni.

Tā, kā krāsas tiek jauktas un to tonis var nedaudz atšķirties, tad uzreiz pērc tik, cik būs nepieciešams. Pēc tam var būt grūti salaist kopā toņus.

Cik maksā sienas un griestu krāsas?

Griestu krāsa uz 30 m2 izmaksāja ap 60 EUR (vairākas krāsošanas kārtas). Sienu krāsa jau attiecīgi vairāk atkarībā no toņiem, utt. Mūsu gadījumā ap 200 EUR.

Ja tevi interesē redzēt, kāds ir gala rezultāts, droši raksti komentārā. Ja tev ir pieredze ar sienu un griestu krāsošanu, lūdzu, padalies arī ar mums un citiem zemāk.

Nesen arī mainījām žogu, tāpēc vari arī šeit uzzināt, cik maksā žogs un tā uzstādīšana.