Mūsdienās ir pieejami daudz dažādi velosipēdu veidu, taču, kā izvēlēties vēlamo? Kādam patīk mierīgs braukšanas stils, bet kādam vairāk sportisks – ātrs. Lai noskaidrotu, kā izvēlēties sev piemērotāko velosipēda veidu, pajautājiet sev sekojošus jautājumus:

  • Kur un cik bieži plānojat braukt?
  • Kam izmantosiet savu velosipēdu – gariem izbraucieniem, ikdienas transports pa pilsētu, sportošanai?
  • Cik daudz esat gatavs ieguldīt pirkumā?

Izzini, kāda veida velosipēds nepieciešams!

Eksistē dažāda veida velosipēdi, tāpēc ir viegli apjukt, veicot izvēli. Ja jūs dzīvojat pilsētā, iespējams, derēs pludmales vai vienkāršāka tipa velosipēds. Ja dzīvojat, kur ceļa apstākļi ir skarbāki, tad, iespējams, kalnu velosipēds ir pareizā izvēle. Zemāk varam aplūkot galvenos velosipēdu veidus:

Klasiskais velosipēds

Kā izvēlēties velosipēdu? Uzzini, ko ņemt vērā! 1

Tie ir vienkārši, viena ātruma velosipēdi, kur bremzē ar pedāļiem. Labi piemēroti nesteidzīgai braukšanai pa pilsētu, ja nav nopietnu pauguru vai citu šķēršļu.

BMX velosipēds

Kā izvēlēties velosipēdu? Uzzini, ko ņemt vērā! 2

Zema profila velosipēdi parasti ar 20 collu riepām. Paredzēti trikiem gan skeitparkos, gan cita veida trasēs. Ikdienas braukšanai pilsētā ne līdz galam būs piemēroti.

Šosejas velosipēds

Kā izvēlēties velosipēdu? Uzzini, ko ņemt vērā! 3

Kā jau redzams attēlā, tad šie velosipēdi ir paredzēti braukšanai pa šoseju. Tiem ir zema stūra, augsta krēsla pozīcija un šauras riepas. Tas nodrošina labu aerodinamiku. Ar tiem var attīstīt lielu ātrumu. Slikta seguma ceļiem tā nebūs labākā izvēlē.

Kalnu velosipēds

Kā izvēlēties velosipēdu? Uzzini, ko ņemt vērā! 4

Velosipēdi, kas paredzēti lietošanai bezceļā vai uz sliktāka segumam. Parasti tie labi vadās, gludāk iet pāri bedrēm un aprīkoti ar disku bremzēm. Šo velosipēdu var lietot gan pilsētā, gan uz lauku ceļiem. Tomēr jāskatās individuāli, jo tas ir kaut kas pa vidu, kas der gan pilsētai, gan bezceļiem.

Pludmales velosipēds

Kā izvēlēties velosipēdu? Uzzini, ko ņemt vērā! 5

Tiem ir zems rāmis, augsta stūre un tie ir samērā vienkārši un eleganti. Visbiežāk var novērot, ka ar tiem pārvietojas sievietes. Ar to ir ļoti ērti braukt un pilsētai tas ir labs risinājums.

Padomājiet, kur un kam to lietosiet?

Kā jau augstāk varēja izlasīt, tad katram velosipēdam ir savas īpašības. Pilsētai visbiežāk izvēlas Klasisko, Pludmales vai Kalnu velosipēdu. Ātriem un gariem pārbraucieniem – Šosejas velosipēdu. Asākai jeb ekstrēmākai braukšanai BMX vai Kalnu velosipēdu.

Viennozīmīgi ir grūti pateikt, kurš velosipēds katram piemērots un patīk, tāpēc svarīgi ir saprast, kur ar to brauksi un cik bieži. Tāpēc pirms izdariet izvēli, padomājiet par to, kur to lietosiet.

Izdomā, kādas funkcijas vēlies un cik par esi gatavs maksāt?

Ja esi iesācējs vai svētdienas braucējs, tad noteikti nepērc pašu dārgāko. Nepērc arī pašu lētāko, jo skopais parasti maksā 2x. Tā kā velosipēdu veikalu pārdevēji ir ļoti prasmīgi pārdevēji, tad izdari mājas darbu pirms dodies uz veikalu:

  • Nosaki maksimālo budžetu;
  • Atrodi, kāda veida velosipēdu vēlies iegādāties;
  • Izdomā, kādām funkcijām tam obligāti jābūt.

Šādi noteikti tev sanāks izdarīt pareizo lēmumu. Piemēram, pirku savu pirmo riteni un veikalā man teica, ka:

  • Ritenis zem 600-700 EUR principā nav ritenis;
  • Vajag hidroliskās bremzes, jo tās ir labākas;
  • Iesakām pirkt ar vieglo rāmi;
  • Sāka stāstīt par visādiem zīmoliem, utt.

Tā kā ar sievu esam svētdienas un pilsētas braucēji, tad nopirkām beigās man Kalnu velosipēdu pa 350 EUR un viņai Pludmales pa 200 EUR. Braucam jau 2 gadus un problēmu nekādu. Tie nebiji paši lētākie, bet netālu no tā.

Protams, nenoliedzu to, ko teica velosipēdu pārdevēji ir patiesība, bet, manuprāt, jāspēj pieiet kritiski, balstoties uz savām vajadzībām. Ja tā nedarīsi, tad vari samaksāt par velosipēdu diezgan daudz, kaut gan reāli tavu vajadzību apmierināšanai tas nemaz nav nepieciešams. Ja tev ir lielāks budžets un esi jau pieredzējis velosipēdu lauciņā, tad noteikti pats zināsi, ko darīt.  

Ja tev ir pieredze šajā tēmā, tad droši padalies ar mums un citiem komentāros.