Pirms vairākiem gadiem biju iegādājies auto no salona, jeb tautas valodā saukto nullīti. Viss bija ļoti labi līdz brīdim, kad jābrauc uz obligāto apkopi. Tā izmaksā salīdzinoši dārgi, jo dīleris prasa samaksu gan par darbu, gan uzliek savu uzcenojumu detaļām. Bet, ja vēlies saglabāt garantiju un auto ar pārskatāmu vēsturi, tad jābrauc vien pie dīlera ir. Tad kā ietaupīt? Lasi zemāk…

Parasti apkopē tiek mainīta eļļa, eļļas un motora filtrs. Lielākās apkopēs (katrā otrajā) vēl klāt nāk salona un degvielas filtrs.

1. Sagatavojies apkopei

Pirms dodies uz apkopi, tu vari dīlerim uzdot sekojošus jautājumus:

  • Paprasi ko tev grasās mainīt. Parasti tā ir motora eļļa un filtri.
  • Paprasi kāda eļļa un cik daudz tā nepieciešama. Piemēram, Castrol 5w30, 5 litri.
  • Paprasi detaļu kodus. Tā būs daudz vienkāršāk pasūtīt to, kas nepieciešams.
  • Vai ir kādas citas detaļas, ko grasās mainīt.

2. Iegādājies pats

Dīleri ļoti daudz detaļu iegādājas no vietējiem vairumtirgotājiem un uzliek tām savu uzcenojumu. Parasti tas ir samēra augsts, jo esi pie dīlera. Cik man zināms, tad arī nevienā garantijā nav atrunāts, ka nevari sagādāt detaļas pats. Galvenais, lai apkopi veic pie dīlera.

3. Atrodi izdevīgāko cenu

Kad ir iegūta informācija no dīlera, pats atrodi rezerves daļas un iegādājies tās. Ja tev ir detaļu kodi, tad pavisam vienkārši. Piemēram, Latvijas auto detaļu Internetveikalos var iegādāties auto detaļas ar ļoti zemu uzcenojumu. Nereklamēju, bet pagaidām Trodo.lv un IC24.lv piedāvā plašu klāstu par ļoti zemām cenām. Ja negribi pirkt internetā, tad vari aiziet pie vietējiem auto rezerves daļu tirgotājiem.

4. Izvēlies ražotāju

Ja nu vienīgi neesi perekups, tad nepērc pašu lētāko. Kad runa par filtriem, es pērku Bosch. Bremžu diskus un kluču parasti ņemu Bosch, TRW, Brembo u.c. Ja netaisies ar mašīnu braukt ilgi, tad droši izvēlies lētākas cenas ražotājus. Pirms izvēlies ražotāju, noteikti vari uzzināt vairāk no draugiem/paziņām vai Googlējot

5. Ved uz apkopi

Kad viss ir sagādāts vari doties uz apkopi. Piesaki, ka vēlies veikt apkopi, bet detaļas sagādāsi pats. Ticu, ka šādi ietaupīsi vismaz no 50-100 EUR par apkopi.

Šis raksts ir sagatavots pamatojoties uz manu personīgo pieredzi. Savam VW šādi veicot apkopes vidēji ietaupīju no 70-100 EUR. Ja tev ir lietderīgi ieteikumi citiem šoferiem, droši padalies zemāk komentāros.