Jau kopš pirmā COVID viļņa gan es, gan sieva, gan daudzi mani draugi strādā no mājām. Tā kā ļoti labi zinām, cik izaicinoši tas var būt, tad apkopojām top 10 lietas ko darīt, lai darbs no mājām ietu raitāk.

1. Atbrīvojies no traucēkļiem

Noliec telefonu malā, izslēdz TV un neej sociālajos tīklos. Es parasti telefonu nolieku blakus istabā un ik pa 1-2 stundām apskatos vai kāds nav zvanījis.

2. Ņem pauzes

Tas var izklausīties neloģiski, bet ņem pauzes. Centies ik pa 1h paņemt 10 minūšu pauzi. Izstaipies, pastaigā, paskaties tālumā u.tml.

3. Izveido darāmo lietu sarakstu

Ticēsi vai ne, bet darāmo lietu uzlikšana uz papīra palīdz. Izveido sarakstu cik detalizēti vien vēlies: dienai, nedēļai, mēnesim utt.

4. Sāc ar vienkāršākiem darbiem

Es parasti rīt iesāku ar vienkāršiem uzdevumiem. Tas ir tāpat kā sportojot: iesildies un tad ķeries klāt kārtīgi. Tāpat ir strādājot: sāc pamazām un, kad esi iesilis/-usi ķeries klāt svarīgākiem darbiem.

5. Klausies fonā mūziku

Mūzikas klausīšanās var palīdzēt koncentrēties. Uzliec sev tīkamu mūziku tik skaļi, lai tā netraucē domāt. Parasti lieku nomierinošu, kad jāstrādā ar daudz detaļām un agresīvāku/atraktīvāku, kad jāļauj domām lidot.

6. Izkusties

Centies regulāri sportot vai iet pastaigā. Es katru dienu pusdienlaikā, vai vakarā eju pastaigāt. Tas man palīdz atbrīvoties no stresa, izvēdināt galvu un sakārtot domas.

7. Izgulies

Ja neesi izgulējies/-usies, tad domas parasti klejo visapkārt un pastrādāt ir grūti.  Centies izgulēties un pieturēties pie noteikta miega režīma.

8. Nodali zonas

Ja tev atļauj vieta tavā dzīvesvietā, tad nodali zonas. Iekārto darba zonu atsevišķi no atpūtas zonas. Šādi tu pasargāsi sevi no domāšanas par darbu un atpūtu vienlaicīgi.

9. Maini lokāciju

Ja ir iespēja, tad noteikti ieteiktu nomainīt lokācijas vietu ik pa brīdim. Tas var būt gan tavā mājoklī, gan ciemos pie vecākiem, gan lauku mājā u.c. Šādi varēsi paskatīties uz lietām ar svaigu skatu.

10. Atceries, ka neesi neaizvietojams

Šis punkts varbūt skan nedaudz skarbi, bet atceries, ka neviens nav neaizvietojams. Jā, pat tu. Ja nespēsi pietiekami labi darīt savu darbu, tad atradīs kādu citu, kurš varēs.

Zinam, ka daudziem vēl strādāt no mājām traucē bērni. Tā kā šajā tēmā neesam pieredzējuši, tad būtu ļoti pateicīgi, ja komentāros vecāki padalītos ar saviem ieteikumiem.