Pasaulē ir 195 valstis. 193 no tām ietilpst Apvienoto Nāciju Orgazinācijā (ANO). Holy see un Palestīnas valsts neietilpst ANO.

Valstu saraksts

Populācija 2020. gadāIedzīvotāju skaits pret pasaules iedzivotāju skaituZemes platība, Km2
1Ķīna1,439,323,77618.5 %9,388,211
2Indija1,380,004,38517.7 %2,973,190
3Savienotās Valstis331,002,6514.2 %9,147,420
4Indonēzija273,523,6153.5 %1,811,570
5Pakistāna220,892,3402.8 %770,88
6Brazīlija212,559,4172.7 %8,358,140
7Nigērija206,139,5892.6 %910,77
8Bangladeša164,689,3832.1 %130,17
9Krievija145,934,4621.9 %16,376,870
10Meksika128,932,7531.7 %1,943,950
11Japāna126,476,4611.6 %364,555
12Etiopija114,963,5881.5 %1,000,000
13Filipīnas109,581,0781.4 %298,17
14Ēģipte102,334,4041.3 %995,45
15Vjetnama97,338,5791.2 %310,07
16Kongo Demokrātiskā Republika89,561,4031.1 %2,267,050
17Turcija84,339,0671.1 %769,63
18Irāna83,992,9491.1 %1,628,550
19Vācija83,783,9421.1 %348,56
20Taizeme69,799,9780.9 %510,89
21Apvienotā Karaliste67,886,0110.9 %241,93
22Francija65,273,5110.8 %547,557
23Itālija60,461,8260.8 %294,14
24Tanzānija59,734,2180.8 %885,8
25Dienvidāfrika59,308,6900.8 %1,213,090
26Mjanma54,409,8000.7 %653,29
27Kenija53,771,2960.7 %569,14
28Dienvidkoreja51,269,1850.7 %97,23
29Kolumbija50,882,8910.7 %1,109,500
30Spānija46,754,7780.6 %498,8
31Uganda45,741,0070.6 %199,81
32Argentīna45,195,7740.6 %2,736,690
33Alžīrija43,851,0440.6 %2,381,740
34Sudāna43,849,2600.6 %1,765,048
35Ukraina43,733,7620.6 %579,32
36Irāka40,222,4930.5 %434,32
37Afganistāna38,928,3460.5 %652,86
38Polija37,846,6110.5 %306,23
39Kanāda37,742,1540.5 %9,093,510
40Maroka36,910,5600.5 %446,3
41Saūda Arābija34,813,8710.4 %2,149,690
42Uzbekistāna33,469,2030.4 %425,4
43Peru32,971,8540.4 %1,280,000
44Angola32,866,2720.4 %1,246,700
45Malaizija32,365,9990.4 %328,55
46Mozambika31,255,4350.4 %786,38
47Gana31,072,9400.4 %227,54
48Jemena29,825,9640.4 %527,97
49Nepāla29,136,8080.4 %143,35
50Venecuēla28,435,9400.4 %882,05
51Madagaskara27,691,0180.4 %581,795
52Kamerūna26,545,8630.3 %472,71
53Kotdivuāra26,378,2740.3 %318
54Ziemeļkoreja25,778,8160.3 %120,41
55Austrālija25,499,8840.3 %7,682,300
56Nigēra24,206,6440.3 %1,266,700
57Šrilanka21,413,2490.3 %62,71
58Burkinafaso20,903,2730.3 %273,6
59Mali20,250,8330.3 %1,220,190
60Rumānija19,237,6910.2 %230,17
61Malāvija19,129,9520.2 %94,28
62Čīle19,116,2010.2 %743,532
63Kazahstāna18,776,7070.2 %2,699,700
64Zambija18,383,9550.2 %743,39
65Gvatemala17,915,5680.2 %107,16
66Ekvadora17,643,0540.2 %248,36
67Sīrija17,500,6580.2 %183,63
68Nīderlande17,134,8720.2 %33,72
69Senegāla16,743,9270.2 %192,53
70Kambodža16,718,9650.2 %176,52
71Čada16,425,8640.2 %1,259,200
72Somālija15,893,2220.2 %627,34
73Zimbabve14,862,9240.2 %386,85
74Gvineja13,132,7950.2 %245,72
75Ruanda12,952,2180.2 %24,67
76Benina12,123,2000.2 %112,76
77Burundi11,890,7840.2 %25,68
78Tunisija11,818,6190.2 %155,36
79Bolīvija11,673,0210.1 %1,083,300
80Beļģija11,589,6230.1 %30,28
81Haiti11,402,5280.1 %27,56
82Kuba11,326,6160.1 %106,44
83Dienvidsudāna11,193,7250.1 %610,952
84Dominikānas republika10,847,9100.1 %48,32
85Čehija (Čehija)10,708,9810.1 %77,24
86Grieķija10,423,0540.1 %128,9
87Džordana10,203,1340.1 %88,78
88Portugāle10,196,7090.1 %91,59
89Azerbaidžāna10,139,1770.1 %82,658
90Zviedrija10,099,2650.1 %410,34
91Hondurasa9,904,6070.1 %111,89
92Apvienotie Arābu Emirāti9,890,4020.1 %83,6
93Ungārija9,660,3510.1 %90,53
94Tadžikistāna9,537,6450.1 %139,96
95Baltkrievija9,449,3230.1 %202,91
96Austrija9,006,3980.1 %82,409
97Papua Jaungvineja8,947,0240.1 %452,86
98Serbija8,737,3710.1 %87,46
99Izraēla8,655,5350.1 %21,64
100Šveice8,654,6220.1 %39,516
101Iet8,278,7240.1 %54,39
102Sjerraleone7,976,9830.1 %72,18
103Laosa7,275,5600.1 %230,8
104Paragvaja7,132,5380.1 %397,3
105Bulgārija6,948,4450.1 %108,56
106Lībija6,871,2920.1 %1,759,540
107Libāna6,825,4450.1 %10,23
108Nikaragva6,624,5540.1 %120,34
109Kirgizstāna6,524,1950.1 %191,8
110Salvadora6,486,2050.1 %20,72
111Turkmenistāna6,031,2000.1 %469,93
112Singapūra5,850,3420.1 %700
113Dānija5,792,2020.1 %42,43
114Somija5,540,7200.1 %303,89
115Kongo5,518,0870.1 %341,5
116Slovākija5,459,6420.1 %48,088
117Norvēģija5,421,2410.1 %365,268
118Omāna5,106,6260.1 %309,5
119Palestīnas štats5,101,4140.1 %6,02
120Kostarika5,094,1180.1 %51,06
121Libērija5,057,6810.1 %96,32
122Īrija4,937,7860.1 %68,89
123Centrālāfrikas Republika4,829,7670.1 %622,98
124Jaunzēlande4,822,2330.1 %263,31
125Mauritānija4,649,6580.1 %1,030,700
126Panama4,314,7670.1 %74,34
127Kuveita4,270,5710.1 %17,82
128Horvātija4,105,2670.1 %55,96
129Moldova4,033,9630.1 %32,85
130Džordžija3,989,1670.1 %69,49
131Eritreja3,546,4210%101
132Urugvaja3,473,7300%175,02
133Bosnija un Hercegovina3,280,8190%51
134Mongolija3,278,2900%1,553,560
135Armēnija2,963,2430%28,47
136Jamaika2,961,1670%10,83
137Katara2,881,0530%11,61
138Albānija2,877,7970%27,4
139Lietuva2,722,2890%62,674
140Namībija2,540,9050%823,29
141Gambija2,416,6680%10,12
142Botsvāna2,351,6270%566,73
143Gabona2,225,7340%257,67
144Lesoto2,142,2490%30,36
145Ziemeļmaķedonija2,083,3740%25,22
146Slovēnija2,078,9380%20,14
147Gvineja-Bisava1,968,0010%28,12
148Latvija1,886,1980%62,2
149Bahreina1,701,5750%760
150Ekvatoriālā Gvineja1,402,9850%28,05
151Trinidada un Tobāgo1,399,4880%5,13
152Igaunija1,326,5350%42,39
153Austrumtimora1,318,4450%14,87
154Maurīcija1,271,7680%2,03
155Kipra1,207,3590%9,24
156Esvatīni1,160,1640%17,2
157Džibutija9880%23,18
158Fidži896,4450%18,27
159Komoru salas869,6010%1,861
160Gajāna786,5520%196,85
161Butāna771,6080%38,117
162Zālamana salas686,8840%27,99
163Melnkalne628,0660%13,45
164Luksemburga625,9780%2,59
165Surinama586,6320%156
166Kaboverde555,9870%4,03
167Mikronēzija548,9140%700
168Maldīvija540,5440%300
169Malta441,5430%320
170Bruneja437,4790%5,27
171Beliza397,6280%22,81
172Bahamu salas393,2440%10,01
173Islande341,2430%100,25
174Vanuatu307,1450%12,19
175Barbadosa287,3750%430
176Santome un Prinsipi219,1590%960
177Samoa198,4140%2,83
178Sentlūsija183,6270%610
179Kiribati119,4490%810
180Grenāda112,5230%340
181Sentvinsenta un Grenadīnas110,940%390
182Tonga105,6950%720
183Seišelu salas98,3470%460
184Antigva un Barbuda97,9290%440
185Andora77,2650%470
186Dominika71,9860%750
187Māršala salas59,190%180
188Sentkitsa un Nevisa53,1990%260
189Monako39,2420%1
190Lihtenšteina38,1280%160
191Sanmarīno33,9310%60
192Palau18,0940%460
193Tuvalu11,7920%30
194Nauru10,8240%20
195Holy see8010%0