2021. gada pavasarī uzsāku privātmājas renovāciju. Viena no pirmajām lietām, ko izlēmu mainīt bija žogs. Šajā rakstā padalīšos ar to, cik maksā žogs un tā uzstādīšana.

Kādu žogu izvēlēties?

Ir dažāda veida žogi, kā piemēram: koka, sieta, metāla paneļa, utt. Izvēlējos uzstādīt 3D metinātus žoga paneļus, kas, manuprāt, ir labs žogs par zemu cenu. Ja budžets atļauj, tad var uzstādīt kādu vien žogu vēlies, bet šoreiz stāsts nav par to.

Lētāks variants par 3D metinātiem žoga paneļiem ir sieta žogs, bet to neizvēlējos. Tas neizskatās tik labi un mēdz ar laiku sabojāties (mans personīgais viedoklis un novērojums kaimiņu sētās).

Cik maksā žogs?

Sākšu ar to, ka paredzētais žoga garums bija 20 metri un tas izmaksāja 298 EUR. Iegādājos:

DetaļasIzmēriDaudzumsCena gabalāKopā
Metināts žoga panelis1530 cm augstums; 2500 cm platums; 4 mm biezums8 gab.18,53 EUR148,24 EUR
Žoga stabs2300 cm augstumā9 gab.10,49 EUR94,41 EUR
U veida skavas žoga paneļiem27 gab.2,05 EUR55,35 EUR
Cenas aktuālas uz 2021. gada aprīli

Žoga paneļi ir pieejami dažādos augstumos, tāpēc pēc saviem ieskatiem vari izvēlēties sev piemērotāko. Tā, kā izvēlējos veidot žogu 1530 cm augstumā, tad bija jāņem 2300 cm gari stabi. Kāpēc? Lai tos var ierakt un iebetonēt zemē (ja izvēlies iebetonēt).

Par to, kāda veida skavas jeb stiprinājumus izvēlēties, man sākumā nebija ne jausmas. Pakonsultējoties ar uzņēmumu, kas to dara ikdienā, viņi teica, ka jāņem U veida. Tās esot noturīgākas un ilgāk kalpojot. Tā nu uzticējos, iegādājos un nenožēloju.

Kur pirkt žogu?

Veicu padziļinātu izpēti internetā un vislētāk to sanāca iegādāties Depo – 298 EUR. Kuršos tieši tāds pats žogs izmaksāja ap 391,85 EUR. Jāpiemin, ka uzņēmums, kurš uzstādīja žogu, sākumā to gribēja pirkt Kuršos. Labi, ka biju veicis tirgus izpēti un zināju, ka Depo tas ir par 100 EUR lētāks. Tāpēc noteikti pirms dodies uz veikalu vai uzticies kādam, izdari mājasdarbu.

Cik maksā žoga uzstādīšana?

Žoga uzstādīšana man izmaksāja 370 EUR. Jāpiemin, ka žogs tika uzstādīts Liepājā un ticu, ka Rīgā šī cena var būt augstāka. Cenā bija iekļauts:

  • Žoga savākšana no Depo
  • Armatūras stieņu iegāde un piemetināšana pie žoga stabiem apakšā
  • Cements stabu iebetonēšanai
  • Grants pamatam
  • Uzstādīšana (1 dienas laikā)

Uzstādīt pašam vai algot uzņēmumu?

Teikšu godīgi – kā latvietis parastais sākumā gribēju to likt pats: “Kas tad tur ir? Samēri, saroc un sastiprini”. Tomēr, kad sapratu, ka:

  1. Ja gribu, lai tas stāv, tad jābetonē. Betonēt nemāku, netīkas, nezinu kādu pirkt un kā to pariezi darīt.
  2. Tas prasīs vismaz 1-2 nedēļu vakarus un daudz nervus.
  3. Nemāku metināt, tāpēc stabu apakšā armatūras stieņus piemetināt nevarētu. Nav arī metināmais aparāts. Pirms sazinājos ar uzņēmumu, kurš uzstāda žogus, nemaz nezināju, ka armatūras stieņus metina klāt.
  4. Piegāde: man nav busiņš vai tik ietilpīga mašīna, lai to visu savestu.
  5. Žoga augstumam no zemes jābūt aptuveni 5-10cm robežās. Uzņēmums ar speciālu aparātu nomēra zemes augstuma un tad iesaka, kā labāk likt. Vai to visu var likt vienā līmenī, kādas būs atstarpes no zemes, utt.

Rezultāts

Vai nožēloju, ka pats neliku un izvēlējos uzņēmumu? Nevienā brīdī, jo zinu, ka pieļautu gan kļūdas, gan tas prasītu daudz nervus. Žogs arī tik uzstādīts ļoti kvalitatīvi. Protams, ja tev ir pieredze dažādu darbu veikšanā un ir laika, tad droši vari likt arī pats – nav jau raķešu zinātne tomēr. 😊

Cik maksā žogs un tā uzstādīšana? 9

Ceru, ka šis raksts tev palīdzēs orientēties žogu pasaulē. Ja ir kādi jautājumi, droši raksti komentāros. Ja esi no Liepājas un nepieciešami uzņēmuma kontakti, kurš uzstādīja žogu, droši raksti – padalīšos.